Dom Osteoporoza 10 Svjetski rekordi u trčanju zbog kojih smo zapanjeni i zapanjeni
10 Svjetski rekordi u trčanju zbog kojih smo zapanjeni i zapanjeni

Sadržaj:

Anonim

Mnogi ljudi misle da su svjetski rekordi najbrži trkači - ali to nije uvijek istina. Evo 10 svjetskih rekorda u trčanju koji će vas iznenaditi i poželjeti vratiti tenisicama za trčanje koje su dugo bile ušuškane.

1. 607 uzastopnih maratonskih puta

Ricardo Abad Martinez čovjek je koji ima ovaj zapanjujući rekord. Smatra se da je za maraton potrebna opsežna fizička i psihološka priprema, što znači puno vremena za trening. Ricardo je to uvjerenje prekinuo trčeći 607 uzastopnih maratona u 500 dana, a da je i dalje radio 8 sati dnevno u tvornici.

2. Najstariji trkač na duge staze

Fauja Singh, poznat i kao Turban Tornado, postigao je ovu titulu u dobi od 100 godina. Maratonom je počeo profesionalno trčati kad je imao 89 godina. Kada je imao 101 godinu, Singh je sudjelovao na svojoj posljednjoj trkačkoj utrci u Hong Kongu. U svojoj trkačkoj karijeri Singh je završio ukupno 9 utrka u New Yorku, Torontu i Londonu.

3. Najduža udaljenost za trčanje na svijetu

Utrka samotranscendencije od 3100 milja s dužinom rute od približno 4.989 km daje ovaj naslov. Madhupran Wolfgang Schwerk završio je ovu utrku za 41 dan, 8 sati, 16 minuta i 29 sekundi. Zanimljivo je da je Schwerk odlučio nastaviti trčati samo kako bi priješao udaljenost do 5.000 km.

4. Najbolji trkač ljestvice

Kao da trčanje ulicom nije dovoljno izazovno, Cristian Riedll sudjelovao je u utrci ljestvama i osvojio svjetski rekord za 13.145 metara stepenica. U roku od 12 sati Riedll je potrčao stubama Frankfurtovim tornjem 185, a zatim se dizalom spustio 71 put.

5. Trčite na najdužem užetu do najveće visine

Freddy Nock je vjerojatno jedina osoba koja je dovoljno hrabra za ovakav trkački rekord. Umjesto da se divi pogledu na najvišu njemačku planinu Zugspitze, odlučio je trčati konopcima žičare kojima se ranije popeo da bi stigao do vrha. A nije mu trebao ni štap za uravnoteženje.

6. Trkač od četiri pustinje

Ne jedna, već četiri najekstremnije divljine: Atacama, Gobi, Sahara i Antarktika. Ryan Sandes je prvi pobijedio ovu gotovo nemoguću utrku. Jedina dva druga trkača dovoljno snažna da idu ukorak sa Sandesom su Nijemica Anne-Marie Flammersfeld i Španjolac Vicente Garcia Beneito.

7. Zapis o pokretanju najudaljenijeg čepa

Iako se većina trkača drži izvrsne opreme za trčanje, Wayne Botha ne treba ni tenisice za trčanje kako bi prekinuo ovu vožnju. Još je uvijek teško zamisliti kako je 211 km mogao pretrčati bos za samo 24 sata. Nitko to nikada nije uspio učiniti.

8. Svjetski rekord u najbržoj vožnji unatrag

Tko je rekao da trebamo trčati naprijed? Xu Zhenjun nije se složio s normalnim smjerom trčanja. Odlučio je da bi Pekinški međunarodni maraton trebao biti završen trčeći unatrag. I možda je bio u pravu, jer je s ovim zaostalim stilom trčanja Xu utrku završio za 3:43 sata, dok je većina ostalih konvencionalnih trkača završila za 4 sata.

9. Najduža ruta u 24 sata

Ovo je jedinstveni oblik maratona. Trkačima se daju 24 sata da trče koliko mogu. Najnoviji svjetski rekord u trkačima je 303.506 km Yiannisa Kourosa, a trkačica Mami Kudo 252.205 km.

10. Najunikatniji i najkorišteniji kostim

Da, dobro ste pročitali. Odjeća za trčanje ponekad može biti prilično visoka i teška. Majica ručnika Blackpool Towel, teška 17,5 kg, dovela je do toga da je David Lawrenson osvojio svoj svjetski rekord za ovu utrku, iako je morao puzati preko cilja.

Nadamo se da će vam najbolji svjetski rekordi u trčanju dati malo motivacije za početak trčanja, sjećajući se da svi rekorderi počinju polako, ali sigurno.

Hello Health Group ne pruža medicinski savjet, dijagnozu ili liječenje.